În cursul după amiezii de ieri, 7 octombrie 2015, în cadrul Festivalului Toamna Orădeană, Primăria Oradea i-a premiat pe cei 36 de olimpici orădeni care au obţinut diplome la olimpiadele naţionale 2014 -2015.
Festivitatea de premiere a avut loc pe scena amplasată în Cetatea Oradea. La eveniment au participat viceprimarul Huszar Istvan şi city-managerul Primăriei Oradea, Eduard Florea.
Viceprimarul Huszar Istvan şi-a manifestat preţuirea faţă de performanţele olimpicilor, dar şi bucuria că municipalitatea îi recompensează pentru munca, efortul lor şi pentru faptul că reprezintă Oradea cu cinste la olimpiadele naţionale.
Totodată, profesorilor coordonatori li s-a înmânat o diplomă de recunoştinţă din partea municipalităţii.
Fiecare olimpic a fost recompensat cu un premiu în bani în cuantum de 600 de lei.
În ataşament găsiţi lista cu olimpicii premiaţi.

DIPLOME OBTINUTE DE BENEFICIARII DE DIPLOME LA OLIMPIADELE NAŢIONALE 2014-2015

Nr. crt. Nume şi prenume elev Unitatea de învăţământ la care învaţă elevul Numele profesorului care l-a pregătit Materia Locul câştigat
1 Fanya Mirel Liceul Ortodox ,,Episcop Roman Ciorogariu” Alin Sonea Religie I
2 Sabău Gabriela Sorina Liceul de Arte Bontu Aurica Canto Popular I
3 Tipi Andreea Liceul de Arte Oradea Janko-Szep Noemi Ceramică I
4 Groza Teodora Colegiul Național ,,Mihai Eminescu” Pugna Adriana Filosofie I
5 Ţicărat Bianca Denisa Colegiul Național ,,Iosif Vulcan” Pop Rodica Limba spaniolă I
6 Buciuman Mădălina Octavia Colegiul Național ,,Emanuil Gojdu” Ola Ramona Limba gemană I-individual
7 Pelea Teodora Patricia Colegiul Național ,,Emanuil Gojdu” Bondici Liana Limba gemană II-proiect -echipaj
8 Ternovan Darius Daniel Colegiul Național ,,Emanuil Gojdu” Ţic Lăcrimioara Limba engleză II
9 Posmoșanu Andreea Elisabeta Liceul Greco-Catolic ,,Iuliu Maniu” Nica Antonia Religie catolică II
10 Ilisz Dominik Augustin Liceul de Arte Oradea Fekete Elisabeta Pian II
11 Toie Alex Octavian Ioan Liceul de Arte Oradea Petrila Rodica Clarinet II
12 Luncan Beniamin Alexandru Liceul de Arte Oradea Popa Silviu Arhitectură II
13 Rohl Daniel Colegiul Tehnic ,,Constantin Brâncuși” Gale Monica; Brad Magdalena Construcții, Instalații și Lucrări Publice II
14 Păluț Mădălina Colegiul Național ,,Iosif Vulcan” Dima Felicia Pedagogie didactică II
15 Vinter Ioana Alexandra Colegiul Tehnic ,,Mihai Viteazul” Filip Marinela Industrie alimentară II
16 Borbely Andreea Colegiul Național Emanuil Gojdu Roșu Georgeta Limba engleză III
17 Filip Alina Colegiul Național Emanuil Gojdu Bondici Liana Limba gemană III individual si Mențiune proiect-echipaj
18 Lăzău Patricia Liceul de Arte Oradea Ujvarossy Gyongy Modă III
19 Corul Ariston Liceul de Arte Oradea Schneider Arnold Corala licee de artă III
20 Szilagyi Andrea Colegiul Național ,,Mihai Eminescu” Pugna Adriana Psihologie III
21 Sabău Alexandru Colegiul Tehnic ,,Mihai Viteazul” Muraru Nicolae Eelectronică-Automatizări-Telecomunicații Mențiune
22 Stamatiu Alexia Şcoala Gimnazială ,,Oltea Doamna” Tanc Mirela Limba română Mențiune
23 Corduneanu Cătălina Cezara Liceul Greco-Catolic ,,Iuliu Maniu” Barta Florentina Istorie Mențiune
24 Sabău George Petrișor Liceul Ortodox ,,Episcop Roman Ciorogariu” Radu Valer Rus Religie pentru Seminarii și Licee Teologice Mențiune
25 Ciontea Sergiu Ştefan Liceul Ortodox ,,Episcop Roman Ciorogariu” Iuditha Derzsi Educație Tehnologică Mențiune
26 Berghe Sergiu Flaviu Liceul Teologic Baptist ,,Emanuel” Berian Sergiu Fizică Mențiune
27 Oros Ştefania Ioana Colegiul Național ,,Mihai Eminescu” Ivanov Ioana Limba engleză Mențiune
28 Şandru Teodora Colegiul Național ,,Mihai Eminescu” Ias Violeta Religie-Cult ortodox Mențiune
29 Lajos Sebastian Liceul Teoretic ,,Onisifor Ghibu” Gulyas Andrea Limba gemană Mențiune-proiect-echipaj
30 Popa Mihai Colegiul Tehnic ,,Constantin Brâncuși” Chiș Angela Construcții, Instalații și Lucrări Publice Mențiune
31 Diță Miruna Colegiul Național ,,Emanuil Gojdu” Crăciun Ilie Istorie Mențiune
32 Bădulescu Andrei Vlad Colegiul Național ,,Emanuil Gojdu” Luncan Anița Chimie Mențiune
33 Lazăr Mădălina Elena Colegiul Național ,,Emanuil Gojdu” Luncan Anița Chimie Mențiune
34 Ciurdar Ana Sofia Colegiul Național ,,Emanuil Gojdu” Corbu Sorina Biologie Mențiune
35 Mureșan Sergiu Colegiul Național ,,Emanuil Gojdu” Maria Niță ; Adrian Niță Tehnologia Informației Mențiune
36 Șuta Andrei Școala Gimnazială ,,Nicolae Bălcescu” Cozma Mariana Florica Educație Tehnologică Mențiune

Cu stimă,
Biroul de presă

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Protected by WP Anti Spam