Cabinetul Ciolos dovedeste tranparenta la inceput de 2016,prezentand coordonatele comunicatorilor guvernamentali.

Ianuarie 2016

INSTITUŢIA
NUME ŞI FUNCŢIE COMUNICATOR
NR. TELEFON FIX/MOBIL
NR. FAX
BIROU PRESĂ
ADRESA E-MAIL

1 PURTĂTORUL DE CUVÂNT AL GUVERNULUI DAN SUCIU, secretar de stat, Purtătorul de Cuvânt al Guvernului 0745 022 221 dan.suciu@gov.ro
2
3 DEPARTAMENTUL DE COMUNICARE AL GUVERNULUI ANCA PĂDURARU, consilier de stat 0755 029 604 anca.paduraru@gov.ro
BIROUL DE PRESĂ al Guvernului
0741 25 25 55
021 318 11 56
021 318 11 41
021 318 11 39 birouldepresa@gov.ro
presa@gov.ro

3 MINISTERUL DEZVOLTĂRII REGIONALE ȘI ADMINISTRAȚIEI PUBLICE Ana-Maria Toma, șef serviciu Comunicare
0726.345.546
0372.111.499 presa@mdrap.ro
4 MINISTERUL ECONOMIEI, COMERȚULUI ȘI RELAȚIILOR CU MEDIUL DE AFACERI Cerasela Pătrășcanu, șef serviciu Comunicare și Relații Publice

Loredana Popescu, consilier

0721.973.914
021.202.53.09

021.202.51.56

021 202 51 08 cerasela_patrascanu@minind.ro
loredana.popescu31@gmail.com

birou_presa@minind.ro
popescu_loredana@minind.ro

5 MINISTERUL AFACERILOR EXTERNE Raluca Lunculescu
Purtător de cuvânt MAE

Cristina Ana Tudor, dir. Adj, Direcţia Purtător de Cuvânt şi Comunicare
021.431.11.08
0725.720.930

021.431.13.77
0755.093.993

raluca.lunculescu@mae.ro

cristina.tudor@mae.ro

6 MINISTERUL AFACERILOR INTERNE Marius Tache , director Direcția Informare și Relații Publice

Comisar Monica Dajbog, purtător de cuvânt 0723.370.650

0745.762.633

021.264.86.17

comunicare@mai.gov.ro

7 MINISTERUL FONDURILOR EUROPENE Ioana Pâslaru, șef Departament comunicare 0741.267.463 0372.838.757 paslaru.ioana@fonduri-ue.ro

8 MINISTERUL APĂRĂRII NAŢIONALE Col. Constantin Spânu,
director pt relaţia cu mass-media, purtătorul de cuvânt

Oana-Liana Dumitrescu, consilier de comunicare 0764.402.720

0723.535.547 purtatorcuvant@mapn.ro
spinucosti@yahoo.com

oanapurcareanu@gmail.com

9 MINISTERUL FINANŢELOR PUBLICE Andreea Gheorghe, consilier 0747.369.960 andreea.gheorghe@mfinante.ro

10 MINISTERUL JUSTIŢIEI
Iulia Costea, consilier Comunicare/Birou presă
0372.041.255
0736.363.940 iulia.costea@just.ro
presa@just.ro

11 MINISTERUL SĂNĂTĂŢII Oana Grigore

Mihaela Tănase
0742.099.941

0720.444.449 021.307.25.13 oana.grigore@ms.ro
presa@ms.ro
presa_ms@yahoo.com

12 MINISTERUL TRANSPORTURILOR Raluca Rașca Manciu, consilier ministru

Manuela Dumitru – Biroul de presa
0742.159.697

0735228228
021.312.07.71 raluca.rasca@mt.ro

manuela.dumitru@mt.ro

13 MINISTERUL MUNCII, FAMILIEI, PROTECŢIEI SOCIALE ȘI PERSOANELOR VÂRSTNICE Cosmin Andreica, consilier

Adriana Mărgărit, consilier ministru

Biroul de presă
0720.444.413

0744.555.595

021.313.62.67 int 750, 744, 777 cosmin.andreica@mmuncii.ro

adriana.margarit@gmail.com

presa@mmuncii.ro

14 MINISTERUL AGRICULTURII ŞI DEZVOLTĂRII RURALE Raluca Panait, Sef serviciu, Serviciul de presa si relatii publice

Anca Bîltac, consilier

0722.779.148
021.3072553

0756.625.952
021.3078682
021.307.85.54 raluca.panait@madr.ro
comunicare@madr.ro

anca.biltac@madr.ro

15 MINISTERUL MEDIULUI, APELOR ȘI PĂDURILOR Mihai Drăgan, director Direcția de Comunicare și Relația cu Parlamentul

Teodora Olga Mețiu, consilier ministru 0735.000.505

0742.125.251 mihai.dragan@mmediu.ro
srp@mmediu.ro

teodora.metiu@mmediu.ro

16 MINISTERUL EDUCAŢIEI NAȚIONALE ȘI CERCETĂRII ȘTIINȚIFICE Mirabela Amarandei, consilier ministru

Daniel Tomoni, șef Birou Presă

0745.168.383

021.315.04.21
021. 317.24.90 amarandei.mirabela@gmail.com

daniel.tomoni@min.edu.ro
cabinet@gov.edu.ro
biroupresa@min.edu.ro

17 MINISTRUL ENERGIEI Cerasela Marin, consilier

Dan Ionescu, consilier 0740.382.079

0728.999.833 cerasela.marin@energie.gov.ro
comunicare@energie.gov.ro
dan.ionescu@energie.gov.ro

18 MINISTERUL COMUNICAŢIILOR ŞI PENTRU SOCIETATEA INFORMAŢIONALĂ Aura Alexa Ioan, consilier, Departamentul Presă 0720.740.435 aura.alexa@msinf.ro

19 MINISTERUL PENTRU CONSULTARE PUBLICĂ ȘI DIALOG CIVIC Maria Smarandache, consilier

0733.309.633

021314.34.00/1219 maria.smarandache@gov.ro
secretariat.mcpdc@gov.ro

20 MINISTERUL CULTURII Edmond Niculușcă,
consilier

Cătălina Guia, consilier 021.224.25.10
0729.219.349

0720.072.063 edmomd.niculusca@cultura.ro
cabinet.ministru@cultura.ro
edmondniculusca@gmail.com
catalina.guiu@cultura.ro

21 MINISTERUL TINERETULUI ȘI SPORTULUI
Nicolae-Augustin Rogoz, Consilier Ministru

Daniel Stoian, Director de Cabinet Ministru

0770.174.862

0722306037
nicolae.rogoz@mts.ro

daniel.stoian@mts.ro

22 RELAȚIILE CU ROMÂNII DE PRETUTINDENI Cristina Simion, consilier ministru
0724.553.322

cristina.simon@mae.ro

23 DEPARTAMENTUL PENTRU RELAȚIA CU PARLAMENTUL Iulia Teodorescu, consilier

Ștefania Bîrlibescu, consilier 0742.274.894

0734.406.740 iulia.teodorescu@gov.ro

stefania.birlibescu@gov.ro

24 SECRETARIATUL GENERAL AL GUVERNULUI Georgiana Marcu, consilier 0723.34.36.40 021.313.98.33 andreea.marcu@gov.ro

25 CANCELARIA PRIMULUI -MINISTRU Denisa Dan, consilier, social media

Victor Ciobanu, consilier 0767.717.575

0722.517.711
denisa.dan@gov.ro

victor.ciobanu@gov.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Protected by WP Anti Spam