Echipa de juniori B a clubului FC Bihor si-a încheiat cu o victorie clară evolutia din stagiunea de toamnă a Campionatului National. Evoluând sâmbătă la Drobeta Turnu Severin, în compania echipei locale Frontiera, formatia orădeană s-a impus cu scorul de 3-0, după ce la pauză conducea cu 2-0.
Meciul a contat pentru cea de-a doua etapă a returului, ultima din acest an si a fost controlat cu autoritate de orădeni în prima repriză, care au marcat prin Serban Man si Alex Talpos.
După pauză, gazdele au fortat mai mult, dorind să revină pe tabelă, numai că elevii antrenorului Adrian Sorin Todea si-au surprins adversarii pe contraatac si au marcat pentru 3-0 prin Marc Hălmăgean.
„A fost un joc bun, cu un bun control al balonului, în special în prima repriză. Am dominat jocul, iar victoria este clară. Am terminat sezonul pe locul II, iar băietii au înteles sacrificiul părintilor si au dorit să-i răsplătească”, a declarat, după partidă, antrenorul orădean Adrian Todea.